رفتن به مطلب
! Omid StaR !

اموزش ایجاد امکانات برای پست بیت

پست های پیشنهاد شده

[hide]درود عزیزانمعلی رغم خستگی زیاد به خاطر درخواست های مکرر کاربران این اموزش رو میگذارمشاید بار ها در مرجع های دیگر اموزش ایجاد فیلد رو دیده باشیداما خب جوری قرار داده شده که یک وبمستر تازه وارد شاید قادر به اجرا ان نباشدو اگرم باشد بسیار ثابت استبنابر این تصمیم گرفتم اموزش ایجاد پست بیت ایران تاکhttp://iran-talk.ir رو که مورد پسند کاربرا بودهو طرح خود بنده بوده رو بذارماین اموزش دارای ویژگی های زیر است:1. سادگی کامل در عین حال اموزش کامل2. اموزش دو حالت ساده و پیشرفته3. اموزش قرار دادن چند امکان در کنار هم4. اموزش جعبه ای کردن و زیبا سازی قسمت امکانات همانند ایران تاکیعنی این پست بیت که بعد اموزش ایجاد پست بیت ویبولتین اموزش این امکاناتم میذارم:1353851303.gif فقط بنده رضایت ندارم از این اموزش هیچ استفاده و یا کپی برداری در هیچ سایتی شودچون این اموزش حاصل زحمت بنده بوده و حق انتشار محفوظ استاموزش: ایجاد امکانات برای پست بیتنویسنده: امید کریم زادهمعرفی: 23 اردیبهشت 91خب و اما اموزش:این امکانات در حالت کلی دو دسته است:1. حالت ساده (فقط متن) همانند > سن: , محل سکونت و .....2. پیشرفته ( تصویر) همانند > حالت من , تیم مورد علاقه و .....خب با حالت ساده شروع میکنیم:یعنی مثل اسکرین شات زیر:1420125135.gif خب ابتدا به مسیر زیر برید:پنل مدیریت کل > فیلد های مشخصات اختیاری > افزودن فیلد مشخصات تازهخب فقط سه قسمت اول مهمه که اولی باید نام امکان ...دومی توضیح امکان.....و سومی رو حتما روی جعبه متن قرار بدیدبقیش اختیاریه مثل تصویر زیر برای شروع پر کنید :1353105739.gif خب پس از ذخیره به صفحفه فیلد ها باز میگردیدتوجه داشته باشید در این قسمت یک کار مهم رو باید انجام بدیداونم برداشتن ای دی فیلده که تو مرحله بعدی برای نمایشش تو پست بیت بهش نیاز دارممثل تصویر زیر:1352941607.gif خب برای اینکه بهتر بفهمید ادامه کار رو با همین مثال یعنی سن من با هم ادامه میدیم:خب حالا ما فیلد رو ایجاد کردیم که کاربر باید به پنل کاربری > ویرایش پروفایل بره و اونجا قسمت سن من وجود دارهتوجه داشته باشید تا وقتی کاربر اونو پر نکنه قسمت پست بیتش برای این اطلاعات مثلا سن خالی میمونهپس سوال نشه چرا نمایش داده نمیشهخب حالا میخوایم تو پست بیت نمایش داده شه برا همین باید به مسیر زیر برید:کنترل پنل مدیریت کل > قالب ها و پوسته ها > قالب ها > قالب موردنظر >قالب Post Bit Templates > قالب postbit_author_userهمونطور که دیدید ای دی فیلدی که من ایجاد کردم 7 بود پس باید به صورت زیر در انتها قالب قرار داده شه: ( کدهارا قبل از قرار دادن در نت پد بگذارید)حالت ساده :

حالت پیشرفته: (جعبه ای همانند ایران تاک)

</pre>
<fieldset>سن من{$post['fid7']}</fieldset

نکته مهم: به جای عدد 7 در تو دو کد داده شده باید ای دی فیلد خودتونو وارد کنید-------------قسمت دوم ( امکان پیشرفته)خب ابتدا به مسیر زیر برید:پنل مدیریت کل > فیلد های مشخصات اختیاری > افزودن فیلد مشخصات تازهخب فقط سه قسمت اول مهمه که اولی باید نام امکان ...دومی توضیح امکان.....و سومی رو حتما روی جعبه انتخاب قرار بدیدنکته: این قسمت توجه داشته باشید یک پوشه از تصاویری که میخواهید برای کاربران نمایش داده شود را در یک پوشه جمع کنیدنام هر تصویر در قسمت گزینه انتخب هر نام را در یک خط وارد کنیدحال برای شما اسکرین شات قرار میدم که بهتر متوجه میشید:قسمت تنظیمات:1360689538.gif قسمت پوشه تصاویر:1424168758.gif همانطور که میبینید نام ها با نام تصاویر باید یکی باشد.خب حالا پوشه تصاویر رو زیپ کنید و هر فولدری که دوست دارید اپ کنیدولی من پیشنهاد میکنم در پوشه images اپ کنیدخب حالا من این پوشه رو با نام mobile در پوشه images فروم اپ میکنمو از حالت زیپ خارج میکنمخب 90 درصد کار انجام شددر این قسمت فقط میماند نمایش در پست بیت که باید به مسیر زیر بروید:کنترل پنل مدیریت کل > قالب ها و پوسته ها > قالب ها > قالب موردنظر >قالب Post Bit Templates > قالب postbit_author_user(کدهارا قبل زا قرار دادن در نت پد قرار بدید:حالت عادی:

:گوشی من 

حالت پیشرفته: (جعبه ای همانند ایران تاک)

</pre>
<fieldset>گوشی من</fieldset

نکته: به جای عدد 8 در هردو کد شماره ای دی فیلد خود را بزنیدنکته2: توجه داشته باشید در کد اصلی یعنی قسمت زیر

باید مسیر قسمتی که در ان تصاویر را اپ کردید بگذاریدمثلا من پوشه تصاویر را که نامش mobile بود در پوشه images اپ کردمپس مسیر دهی همانند بالا شداگر خواستید سه امکان تصویری را در کنار هم قرار دهیداز کد زیر استفاده کنید:

</pre>
<fieldset>خصوصیات من</fieldset

به جای عدد 1 و 2 و 3 در کد بالا شماره ای دی فیلد های خودتونو بگذاریدخب عزیزانم اینم نمونه نهایی کد قالب postbit_author_user پست بیت خودم از دو قسمت اخر امکانات پیشرفتستکه بحالت زیر میشه

</pre>
<fieldset>اطلاعات من{$lang->postbit_posts} {$post['postnum']}
{$lang->postbit_joined} {$post['userregdate']}	{$post['replink']}{$post['warninglevel']}
</fieldset>
<br><fieldset>خصوصیات منگوشی من</fie

نکته مهم: من به همین سادگی حاصل کار و زحمت خودم رو رایگان گذاشتم که مردم رایگان استفاده کننمن رضایت ندارم کسی از این اموزش برای مردم در جهت غیر رایگان استفاده کنهامیدوارم لذت ببرید عزیزانمصلوات یادتون نرهموفق و موید باشیدامید کریم زاده[/hide]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فقط یه نکته ای را بی زحمت اضافه کنید آقا امید !! البته ببخشید !

در مسیر عکس ها آقا امید چون عکس هاشون gif بوده گذاشتن gif که بقیه باید مثلا اگر عکس هاشون png هست بذارن png و باید پسوند همه عکس ها یکی باشه . البته نکته ساده ای بود اما گفتم بگم بهتره ! :blush: :smile:

ممنون :heart:

لینک به ارسال

سلام امید جان میشه عکس گوشی هارو بذاری واسه دانلود آخه اینی که من دارم گوشی هاش قدیمیه

لینک به ارسال

سلام امید جان میشه عکس گوشی هارو بذاری واسه دانلود آخه اینی که من دارم گوشی هاش قدیمیه

لینک به ارسال

فقط یه نکته ای را بی زحمت اضافه کنید آقا امید !! البته ببخشید !

در مسیر عکس ها آقا امید چون عکس هاشون gif بوده گذاشتن gif که بقیه باید مثلا اگر عکس هاشون png هست بذارن png و باید پسوند همه عکس ها یکی باشه . البته نکته ساده ای بود اما گفتم بگم بهتره ! :blush: :smile:

ممنون :heart:

عزیز جانم

من گفتم با مثال توضیح میدم که همه متوجه شن

مطمئن باشید شما متوجه شدید بقیم متوجه میشن

چون دقت کرده باشید من به پسوند اشاره نکردم

و البته بیشتر عکسای مورد استفاده شما با همین پسوند است

ولی سپاس بابت توجهت عزیز جانم

لینک به ارسال

درود

تو گوگل سرچ کن icon

سایتایی که میتونی توشون با اسم لاتین هرچیزی سرچ کنی میاد

اسم mobile رو سرچ کن

موفق باشید

لینک به ارسال

من مدال دهی رونصب کردم خودبه خود رفته به پست بیت اونو چطورجدا کنم وکادردارکنم؟

لینک به ارسال

درود

مطمئنا این کار شما اخطار داشت علی جان

چون هر سوال رو باید در تاپیک خودش بپرسی ولی ایندفعه اشکالی نداره عزیز جانم

من جواب این سوال رو در تاپیک سیستم مدال دادم

موفق باشید

http://url.mybbskin.ir/omid.kz

لینک به ارسال

درود

مطمئنا این کار شما اخطار داشت علی جان

چون هر سوال رو باید در تاپیک خودش بپرسی ولی ایندفعه اشکالی نداره عزیز جانم

من جواب این سوال رو در تاپیک سیستم مدال دادم

موفق باشید

http://url.mybbskin.ir/omid.kz

معذرت امیدجان تاپیکومنحرف کردم

اخه سیستم مدال من نسخه قبلی بود....نه پیشرفته....

به حرحال معذرت میخوام.

لینک به ارسال

با سلام

واقعا مفید بود اما اگه این قسمت سایت من رو که توی همین انجمن هست رو بگید چطوریه که دیگه عالی میشه :wink:

لینک به ارسال

سلام آقا امید ابتدا ممنون برای این آموزش

دوم یه سوال داشتم تک بی بی که هاست نداره میتونه

تو یه آپلود سنتر دیگه عکس هاشو آپ کنه و بزاره آیا میشه یا نه ممنون میشم یه توضیحی بدین :heart:

لینک به ارسال

عزیز جانم

به زودی یه سوپرایز خوب برای بچه های تک بی بی میذارم

که راحت بشند از این مورد

تو هاست خودم براشون اپ میکنم

لینک به ارسال

یه مشکل داره این روش اونم اینه وقتی فیلدجدیددرست میکنی تاوقتی کاربران خودشون ازویرایش مشخصات یکی رو انتخاب نکنن هچین نشون میده البته عکسدارهارومیگم

24315323646616138855.jpg

لینک به ارسال

عزیز جانم

به زودی یه سوپرایز خوب برای بچه های تک بی بی میذارم

که راحت بشند از این مورد

تو هاست خودم براشون اپ میکنم

مرسی اما اگه میشه یه کاری بکنید که خودمون بتونیم بگیم چی باشه تو پس بیت نمثلا اینطوری که بشه 4 تا همزمان نشون داده بشه

Snap_2012_05_13_14h24m04s_001_.png

لینک به ارسال

عزیز جانم اموزش قرار دادن چند فیلد کنار هم رو اخرین قسمت اموزش هست

درمورد اونم باید تصاویرشو تو هاست هخودم اپ کنم که به زودی میذارم

لینک به ارسال

مرسی اما من میخواستم تو این هاست رایگان عضو بشم و تصاویر رو خودم اپ کنم که نشد

بعد این تصاویر بصورت png هست اما شما تو کد از gif استفاده کردین باید اونجا رو هم png کنم

لینک به ارسال

آقا امید الان من نمیتونم این عکس ها رو بزارم چون هاست ندارم و تو آپلودسنتر هم که اپ میکنم نشون نمیده چیکار کنم :pouty:

راستی اگه بخوایم انتخاب چندگانه بزاریم چیکار کنم مثل چند پست بالاتر که آیکون های است سونی اپل و ... کنار هم بودن

آخه شما تو اموزش گفتین که حتما جعبه انتخاب رو بزنیم اما اگه یه فرد بخواد انتخاب چندگانه کنه چی

لینک به ارسال

انتخاب چند گانه امکان پذیر نیست شما نمیتونید تو یه فیلد 3 تا انتخاب داشته باشید یه 2 تا چون برای نمایش کد غلط در میاد و نمایشداده نمیشه این کد نمایش در پست بیت فقط برای یک فیلد و یه عکس کار میکند

با سپاس :heart:

لینک به ارسال

امید جان آپ کردید تو هاست خودتون :pouty:

راستی چرا این هاست رایگان مشکل داره نمیتونم عضو بشم

لینک به ارسال

درود

حتما که نه میتونید یه دونه یه دونه هم اپ کنید داخل هاست ولی برای راحتی کار عکس داخل فایل فشرده قرار میگیره و اپ میشه و با یه ان زیپ درست میشه که ارزش زمانی بالایی داره و وقت کمتری میگیره و دردسر کمتری هم داره

لینک به ارسال

میشه از سرور های پرشین گیگ هم استفاده کرد

بعد یه سوال تو هاست باید یه فولدر ایجاد کنیم و این عکس ها رو توش اپ کنیم یا نه فقط لینک عکس مهمه؟

لینک به ارسال

درود

سرورهای پرشین گیگ رو نمیدونم

مهم نیست کجا هاست اپ میکنید مهم اینکه لینک یکسانی داشته باشن

مثل این :

localhost/pic/01.gif

localhost/pic/02.gif

البته فکر کنم تو روتم مشکلی نداره ولی داخل پوشه قرار بدی بهتره سازماندهی تر میشه و از شلوغی درمیاد

لینک به ارسال
مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.